Četvrtog jula 2004.godine obavljena je zajednička Dženaza za sedamdeset šehida Žepča. Prije toga, na godinu dana, šehidi su ekshumirani i prebačeni na identifikaciju u Visoko. Zajedničkoj dženazi prethodile su duge i detaljne pripreme koje su trajale više od šest mjeseci.
Sve poslove oko pripreme za dženazu obavio je odbor za zejdničku dženazu u sastavu:
Sve poslove oko pripreme za dženazu obavio je odbor za zejdničku dženazu u sastavu:
1. Mr. Ejub ef. Dautović - predsjednik, muftija zenički,
2. Mr. Nedžad Polić - premijer ZE-DO kantona,
3. Husein Smajilović - predsjednik Skupštine,
4. Nurđehan Šahinović - donačelnik općine Žepče,
5. Izet ef. Efendić - glavni imam,
6. Nadžida Tabaković - predsjednik udruženja šehida „Zambak“,
7. Vedad Šečić - načelnik PU Tešanj,
8. Alma Maglić - službenik PTT,
9. Nazim Bećirović - predsjednik BIZ-e žepče.
Na dženazi je bilo prisutno oko 7.000 duša. Dženazi su prisustvovali najviši predstavnici Rijaseta IZ-e na čelu sa reisul-ulemom i najviši predstavnici države na čelu sa predsjednikom Sulejmanom Tihićem. Prisutnima se obratio Seid Muslić, sin šehida Suada, predsjednik Tihić i reisul-ulema dr. Mustafa ef. Cerić. Dženazu je klanjao reisul-ulema. Tabuti nošeni na rukama uz pratnju jednog imama krenuli su sa glavnog gradskog trga prema svom konačnom odredištu, Gornjomahalskoj džamiji. Ispraćaj i ukop šehida bio je veličanstven, baš onako kako su to zaslužili. Poslije ukopa, muftija i glavni imami muftiluka zeničkog proučili su kratke sure a muftija travnički proučio je dovu. Poslije dženaze reisul-ulema i predsjednik Tihić primili su porodice šehida u Gornjomahalskoj džamiji. Za organizaciju dženaze i kompletan sadržaj dobili smo najveće ocjene kako od reisul-uleme tako i od predsjednika Tihića. A glavni urednik „Preporoda“, Aziz Kadribegović, koji je inače bio u pratnji reisul-uleme i izvještavao sa ove dženaze u „Preporodu“ od 15. jula 2004.g. napisao je: ”Bila je to do sada najbolje organizirana zajednička dženaza od svih na kojima sam do sada prisustvovao, a njih nije mali broj. Disciplina, više od stotinu imama u džubetima i ahmedijama, desetine redara, ozvučenje, dostojanstvena dženaza, prenošenje ubijenih do kabura na rukama, dijeljenje vode i sokova prisutnima, te na kraju sam ukop sa imamom pored svakog kabura, sve je naprosto bilo dovedeno do najvišeg nivoa i ostavilo izvanredan utisak odnosno postalo obrazac kako bi se trebali ukopavati svi naši šehidi koji su svoje živote dali za vjeru i domovinu. “
Omladina Žepča, momci i djevojke fantastično su odradili svoje redarske poslove. Savršeno su čuvali red i mir i pazili da sve bude dostojanstveno do kraja. Galvni imam odao im je javno priznanje na sljedećoj hutbi.

Svi šehidi bili su poredani tog 04.06. na glavnom gradskom trgu u Žepču.

Dženazu je klanjalo između 8000 i 9000 duša.

Pored svakog tabuta bio je prisutan jedan uniformisani imam koji je svog šehida pratio do krajnjeg odredišta.

U prijepodnevnim satima tabute sa šehidima obilazili su i učili im fatihe mnogobrojni građani.

Džemat se priprema za klanjanje dženaze.

Dženazi su prisustvovali najviši predstavnici Rijaseta IZ BiH na čelu sa reisul-ulemom dr. Mustafom ef. Cerićem, kao i najviši predstavnici države BiH na čelu sa predsjednikom predsjedništva gosp. Sulejmanom Tihićem. Dženazu je predvodio reisul-ulema dr. Mustafa ef. Cerić.

Svoj konačni smiraj šehidi su našli u dvorištu Gornjomahalske džamije.

Na Dan šehida (2. dana Ramazanskog Bajrama) 2004. god. svi šehidi imali su svoje šehidske nišane.

Gornjomahalska džamija kao turbe žepačkih šehida.

Gornjomahalska džamija kao turbe žepačkih šehida.